Tasuta transport alates 100€! Tasuta tagastamine kõigile tellimustele!

Woolishi taust on täpselt nii ehe ja põnev nagu meie luksuslik vill ning rännakud selles äris sama kaunid ja kestvad nagu meie rõivad. Kui tutvute meie keerdkäikudest tulvil looga, siis saate teada, et Woolish ei ole pelgalt nimi, kaubamärk, elufilosoofia või hoiak – see on sõna otseses mõttes vältimatu loodusjõud!

Woolish on läbi ja lõhki Eesti kaubamärk, mille juured ulatuvad kaugele minevikku. Kõige esimene Woolishi ajaloolisest lõngast kudum valmis 1890-ndatel Hilda Valdre näppude vahel hiljem, 1928 avas ta juba oma esimese ateljee Viljandis Tallinna maanteel. Hildal oli tütar Daisy, kes jagas ema kirge kudumise vastu. Eesti suurima rahvakunstimeistrite koondise Uku kudujana kandis ta seda traditsiooni edasi, aidates toota lambavillaseid kampsuneid, mida kanti kõikjal üle Nõukogude Liidu. Ka Daisy tütar Külli õppis ema kõrvalt kudumise varakult selgeks. Küllil on lapsepõlvest värvikalt meeles, kuidas kodu lõhnas villa järele ja elutoas oli nii palju kampsuneid, et nende vahelt sai vaevu televiisorit vaadata. Aga ta ise tahtis hoopis hambaarstiks (!) saada ja polnud mõtteski siseneda pereärisse. Kuid eluaegne side villaga osutus siiski nii tugevaks, et Külli leidis end ühel hetkel ikkagi juhtimas tootmist, mis tegi Skandinaaviasse nende rahvusvärvides ja -mustrites kampsuneid. Saatus ei lasknud perel kohe kuidagi villast lahku kasvada. Universum andis endast woolishilikult taas märku, kui Küllil ei olnud vahendeid osta kallist ja hädavajalikku kudumismasinat. Ta sattus juhuslikult Bingo Loto saatesse ja, kujutage ette - võitis 10 000 krooni! Oh, seda Woolishi imet! Selline pöörane sündmuste käik andis ärile uue hoo sisse ning nüüd ei olnud perel sellest enam pääsu. Kui nii võib öelda.

Wooo-liish! Woo-lish!!

Woolishi vaimu edasikandmises – Eigo disainib suure osa meestekollektsioonist ja Anna tegeleb naistekollektsiooniga. Edukate koolisportlastena on neil rikkalik kergejõustiku taust (ja Anna isa on lausa päris olümpiamedalist!). Nende aktiivne elustiil ja pidev kokkupuude spordiga on pannud Woolishi brändi täiesti uues suunas liikuma – selle tulemusel sündis ainulaadselt stiilne rõivadisain, mis hingab ja liigub koos sinuga, kuid samas kannab endas mugavuse ja kvaliteedi traditsioone, mille üle saab vaid uhkust tunda. Eks sa proovi teha joogat muudes villastes rõivastes! 2015. aastal võttis Külli poeg Eigo koos abikaasa Annaga ettevõtmise üle ja nende eestvedamisel on Woolishi vardad nüüd suunatud rohkem tulevikku, kusjuures pereliikmed osalevad jätkuvalt ise aktiivselt

Tarkuselõng

Kui oled villatööstusega nii pikalt kokku puutunud nagu meie siin Woolishis, siis selle käigus omandad midagi enamat kui vaid kudumiskalambuuride viskamise oskuse. Teadmised ja kirg villa vastu on meil juba veres, see on meile geenidesse sisse kodeeritud. Woolishi neljanda põlvkonna meistrid Eigo ja Anna tunnistavad suurima rõõmuga, et villamaailma võlujõud on neid tugevalt enda kütkeisse haaranud. Kusjuures viienda põlvkonna ettevalmistamine juba käib, nende kolme lapse – Georgi, Kristiani ja Markuse – ettevõtmised on sageli olnud uute disainide inspiratsiooniallikaks.

Maailmavallutaja Woolish

Woolishi kujunemise lugu on ühtaegu nii üllatuste rohke kui imetlusväärne, kätkedes endas 1890-ndate lihtsaid peretraditsioone, Nõukogude Liidu massimoodi, Skandinaavia edu ja omajagu saatuslikke juhuseid. Nüüd on Woolish oma stiilsuse ja nakatava maalähedusega valmis maailma vallutama – mille ohuga peab paratamatult arvestama iga kord, kui me paneme kuskile välismaale teele järjekordse elegantse moešedöövri. Kaubamärgil on küll uus nimi, kuid meie rõivaste taga on sajandivanune pärand täis kirge, inspiratsiooni, pereväärtusi, mitmekülgset annet, kogemusi, meisterlikkust ja tubli ports uhkust. Kauges minevikus saime villa käsitsemisega suurepäraselt hakkama – aga mõelge, mida me suudame teha nüüd, kui meie käsutuses on ka elekter ja kiire andmeside!

#beWoolish

Go see what all the Woolish kids are talking about on Instagram

-10%?