Zero waste ehk nullkulu

Mida tähendab nullkulu Woolishi jaoks ja kuidas me seda tõlgendame?

Esiteks ei kasuta me Viljandis oma tootmise üheski sammus plastpakendit, mis on üldjuhul tavaline toodete laost vabrikusse ja ka kliendile transportimisel. Oleme selle oma tootmisahelas välistanud. Sealjuures kasutame plastiku asemel kliendile toote saatmisel puuvillakotte. Meriinovill on looduslik materjal, hoiame siis seda ka loomulikus keskkonnas. Kui hooaeg on läbi, saab sedasama kotikest kasutada kudumite hoiustamiseks.

Teiseks on meie kudumite lõiked loodud nii, et lõnga ei jääks järele. On tavaline, et kanga lõikamisel jääb materjali üle ja täiesti ilma jäätmeteta riideid toota on üsna keeruline. Kudumite puhul on see lihtsam, sest kangast kootakse ainult nii palju kui vaja. Pole midagi lõigata, kui pisteid on täpselt õige hulk.

Kolmandaks, me ei telli kunagi oma ladudesse liiga palju lõnga. Me arvutame vajaliku koguse ja kasutame selle ära, kuni see otsa saab. Isegi siis, kui midagi ikkagi jääb üle, tehakse sellest väiksemaid esemeid, näiteks mütse või peapaelu, mis matchivad meie kampsunitega ideaalselt.

Kokkuvõttes, me kasutame igal juhul ära iga väikse meriinovillase lõngajupi.

Meie nullkulu prioriteedid peegelduvad kogu tootmisprotsessis, nii väikestes kui suurtes asjades, mis teevadki meie kudumid nii eriliseks. Lõppeesmärk on luua suurepäraseid tooteid, tekitades nii vähe jääke kui võimalik. Ja me arvame, et me saame sellega suurepäraselt hakkama.